Pazarlamaya Gelince Videonun Önemi

Written by Gozde GOKKAYA
28-09-2017

Pazarlamaya Gelince Videonun Önemi    

Bütün iş dünyasının amacı, kendi çabasıyla sürdürülebilirlik ve büyüme elde etmektir. Bu amaçları başarmak için, iyi planlanmış bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız var. Düzenli şekilde geliştirilmiş bir pazarlama stratejisi, firmaların hedef kitlelerine ulaşmasını sağlar ve onları, sağladıkları çözümlere ilişkin olarak eğitirler. Ve şu da var ki; video, kitlelere düzenli olarak ulaşmanın tek yoludur.

Video pazarlama, marka inşasının esasları içinde en büyük araçlardan biri oluyor. Firmalar; şirket profili, ürünler ve müşterilerini en iyi besleyen servisleri için videoya ihtiyaç duyuyor. Şimdi; video içeriğinin, iş geliştirme stratejinizin gözden kaçırılmaması gereken parçası olduğunu bildiğinize göre, işte nedenini görmenize yarayacak birkaç nokta:

 

Herkes Videoyu Sever

Hadi dürüst olalım, herkes videoları izlemeye bayılıyor. Online videolarda artan ilgiden ötürü, katılım sayısı her zamankinden daha yüksek. Videoların görselleriyle harmanlanan iyi tanımlanmış bir içerik pazarlama, müşterilerinizin doğru tadı almasını ve onların düşüncelerine ulaşmanızı garantiler.

İnsanlar, beğendikleri içerikleri paylaşırlar. Bu, sitenizde daha iyi dönüşümlere öncülük ederek, daha çok kişi tarafından ziyaret edilmesini sağlar.
 

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal medyanın doğuşu ve Premium içerik pazarlama aracına ilişkin artışı, asla küçümsenemez. Dünya çapında milyonlarca insan, en güncel kaynakları olarak sosyal medya kullanıyor ve yine günlük olarak da görüşlerini paylaşıyorlar. 

İnsanlar, içeriğin her formunda daha ilgi çekici olan içerikleri sever ve paylaşırlar. Video da içerikler arasında en ilgi çekici olanı olarak tespit edilmiştir. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya siteleri; video içeriklerini her zamankinden daha çok ulaşılabilir hale getiren özelliklere sahiptir.

 

SEO Dostu

Arama motorları, benzer metin içeriğiyle yerleştirildiklerinde genellikle videolara daha yüksek bir tercih verirler. Bu da web sitenize arama sonuçlarında daha yüksek sıralama yapma şansı verebilir. Daha geniş anahtar sözcük kullanımına ve etiketleme opsiyonuna sahip olarak, daha fazla insana ulaşmayı garantilemiş olursunuz.

1 – 2 dakikalık küçük bir video, daha yüksek ziyaretçi oranlarına sahiptir. İnsanların sizin videonuz üzerinde daha fazla zaman harcaması da arama sonuçlarında daha yüksek oranlama elde etmenize yardım eder.

 

Mobil Dostu

Son yıllarda insanların online olma hacmi muazzam şekilde büyüdü ve tabi ki sayı olarak da akıllı telefonlar üzerinden online bilgiye erişimleri arttı.

Günümüzde piyasada bulunan geniş çaplı akıllı telefon yelpazesi ile mobil, video pazarlaması yoluyla kolayca hedef alınabilen düşük gelirli gruplara bile daha fazla nüfuz etmiştir.

Güven İnşa Etme

Ürününüzün animasyonlu bir videosunun, müşteriler arasında anlaşılmayı arttırdığı tespit edilmiştir. Her birey, bildikleri kişilere güvenir ve nihayetinde onların söylediklerine güvenir. Duygulara dokunmaya ve müşteri ile görünmeyen bir bağ kurmaya çalışın.

Herkes, güvenebileceğimiz markalardan satın almayı tercih eder. İyi demo videoları, bir satıcı için satış yapmasını kolaylaştıracak satıcı ile alıcı arasındaki aynı güven faktörünü kurmaya yardım eder.

 

Yüksek Dönüşüm Oranı ve Artan Satışlar

Her pazarlama stratejisi, satışlarla sağlanır. Videolar, yüksek dönüşüm oranına öncülük eden daha iyi etki değerine sahiptir. İçerik pazarlamasının bütün stratejileri boyunca, video en yüksek ROI oranına sahiptir. İnsanların %60’ından fazlasının, videoyu izledikten sonra siteyi ziyaret etmeye daha yatkın olduğu bulunmuştur.

Daha iyi katılım, satışların artmasına yol açtığı için firmanın satışları üzerinde de daha yürütücü bir etkiye sahiptir.

 

Kaynak: https://goo.gl/LLqQJN

Blog Reviews

{{totalComments}} Comment
{{comment.owner.name}}
{{comment.owner.name}}
{{comment.createdAt | date:"dd/MM/yyyy"}}
{{comment.commentData}}